نو آوری

تسلا بزرگترین باتری جهان را در استرالیا ساخته است

بزرگترین باتری جهان

تسلا بزرگترین باتری جهان را در استرالیا ساخته است

ایلان ماسک به قول خود برای کمک به حل بحران انرژی در استرالیا کمک می کند.

دولت ایالت روز پنجشنبه گفت: تسلا ( TSLA ) بزرگترین باتری لیتیوم یون جهان را در استرالیای جنوبی “به طور کامل نصب” کرده است.

تسلا با یک شرکت انرژی تجدیدپذیر فرانسوی و دولت محلی همکاری کرد تا باتری را نصب کند ، که ماسک قول داد ظرف ۱۰۰ روز از امضای قرارداد تحویل دهد – در غیر این صورت رایگان است.

باتری باید در اوایل ماه دسامبر فعال شود تا ماسک مهلت خود را برآورده کند.

“تبریک می گویم به خدمه تسلا و مقامات استرالیای جنوبی که این همه تلاش کردند تا این محصول را در زمان رکورد تولید و نصب کنند!” ماسک روز پنجشنبه توییت کرد.

 

این باتری باید به کاهش قطعی برق مکرر در استرالیای جنوبی ، که اخیراً از کمبود انرژی رنج می برد ، کمک کند.

این باتری انرژی تولید شده توسط یک نیروگاه بادی در استرالیای جنوبی را ذخیره می کند و در زمان افزایش تقاضا ، آن را آزاد می کند.

قرار است سه برابر نزدیکترین رقیب خود قدرتمندتر باشد و اکنون در حال آزمایش است تا اطمینان حاصل شود که از الزامات ایالتی و فدرال برخوردار است.

جی ودریل ، نخست وزیر ایالت ، در بیانیه ای گفت: “این پروژه” واضح ترین پیام را می دهد که استرالیای جنوبی در انرژی تجدیدپذیر با ذخیره باتری پیشرو خواهد بود. ” “برای تحویل این پروژه در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی کار انجام شده است.”

این جدول زمانی بلند پروازانه به شرط بندی در ماه مارس برمی گردد ، زمانی که مایک کانون بروکس ، کارآفرین میلیاردر ، دستکش را به ماسک انداخت و از وی پرسید آیا تسلا جدی است وقتی ادعا می کند می تواند به سرعت خاموشی ها را در استرالیای جنوبی پایان دهد یا خیر.

جمعیت ۱.۷ میلیون نفری استرالیای جنوبی به طور منظم دچار قطع برق و کمبود انرژی می شوند. در اواخر سال گذشته ، پس از طوفان به خطوط انتقال مهم ، بیشتر ایالت بدون برق مانده بود. خاموشی مهم دیگر در ماه فوریه رخ داد که موج گرما باعث افزایش تقاضا شد.

1 نظر در “تسلا بزرگترین باتری جهان را در استرالیا ساخته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *