گوشی موبایل, مطالب اجتماعی, مقالات وبلاگ

چرا باتری تلفن من خیلی سریع خالی می شود

چرا باتری تلفن من خیلی سریع خالی می شود و چگونه می توان آن را تعمیر کرد

 • خالی شدن سریع شارژ باتری گوشی تلفن
 • خالی کردن باتری گوشی
 • کم شدن سریع شارژ گوشی

“چرا باتری تلفن من خیلی سریع در حال از بین رفتن است؟” به عنوان یک ارائه دهنده خدمات تعمیر تلفن ، این سوال را بارها می شنویم. اگرچه دلایل مختلفی برای ایجاد این مسئله وجود دارد ، اما دلایل اصلی بیشتر از هر چیز دیگری درگیر “عادت حمل و شارژ تلفن” شما هستند. بله ، درست خواندید. اگر باتری تلفن شما طولانی نمی شود ، موارد اصلی که باید مراقب باشید نحوه استفاده از دستگاه ، نحوه شارژ و تعداد / چند برنامه شماست.

برخی از این دلایل ممکن است خیلی ساده به نظر برسد ، اما بیشتر اوقات ، آنها مقصر هستند – به ویژه هنگامی که دستگاه شما خیلی قدیمی نیست.

 تلفن آندروید به سرعت تخلیه می شود

بررسی کنید چه برنامه هایی باتری Android را خالی می کنند

ابتدا بیایید دریابیم که دقیقاً چگونه باتری شما مصرف می شود. تلفن های Android ، خوشبختانه این گزینه “Battery Usage” را دارند تا جزئیات مصرف باتری از آخرین شارژ را به شما نشان دهند.

 • روی تنظیمات کلیک کنید
 • “درباره دستگاه” را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید
 • گزینه “باتری” یا “استفاده از باتری” را انتخاب کنید
 • در این قسمت ، شما می توانید از چگونگی مصرف باتری از برنامه ها / سیستم ها گرفته تا دستگاه های سخت افزاری مطلع شوید.

می توانید برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید اما باتری را مکش می کنید. اگر موارد مفید را زیاد مصرف کردید ، حداقل می توانید اعلان ها و پنجره های بازشو را از این برنامه ها خاموش کنید.

دستگاه را دوباره راه اندازی کرده و دوباره شارژ کنید 

ما معمولاً قدرت “راه اندازی مجدد” را دست کم می گیریم. حداقل ما می دانیم که می تواند یک راه حل موثر برای انواع نرم افزارها و مسائل مربوط به برنامه را اثبات کند.

راه اندازی مجدد برنامه های باز را پاک می کند ، سیستم تلفن را تازه می کند و نشت حافظه را به اوج می رساند. همه اینها در نهایت به افزایش دوام باتری در Android کمک می کند. بنابراین فراموش نکنید که این ترفند را امتحان کنید. دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید و سپس آن را کاملاً شارژ کنید. احتمالاً نتایج مثبتی خواهید گرفت.

استفاده از چندین برنامه را کاهش دهید

بیایید این را بپذیریم – برنامه های تلفن همراه غیرقابل اجتناب هستند. از بانکداری تلفنی گرفته تا خرید آنلاین و گپ های ویدئویی گرفته تا گشت و گذار اجتماعی – آنها همچنان بخشی جدایی ناپذیر از “استفاده از تلفن” شما هستند. اما داشتن تعداد زیادی از آنها ممکن است منجر به مشکل سریع شارژ باتری آندروید شود. برنامه ها برای به روزرسانی داده و توان مصرف می کنند. علاوه بر این ، آنها اعلان ها را مرتباً ارسال می کنند و کل روز را اضافه می کنند ، و باعث می شود تلفن شما مرتباً چشمک بزند و مرتعش شود. در نتیجه ، باتری تلفن سریعتر از حد معمول شروع به تخلیه می کند. بنابراین یک گزینه مناسب ، نصب برنامه هایی است که مرتباً از آنها استفاده نمی کنید. همچنین ، مطمئن شوید که اعلان ها و موارد اضافه شده را از برنامه هایی که نمی توانید رها کنید ، غیرفعال کنید.

تنظیمات نمایش را تنظیم کنید

اگر می خواهید مسئله از بین رفتن سریع باتری تلفن را برطرف کنید ، در اینجا برخی از تنظیمات نمایشگر وجود دارد که پیشنهاد می کنیم انتخاب کنید.

 • روشنایی صفحه را در سطح پایین نگه دارید. روشنایی خودکار را روشن نکنید. در عوض ، آن را به صورت دستی در سطح پایین نگه دارید مگر اینکه به بالاتر نیاز داشته باشید.
 • تلفن های مدرن با نمایشگرهای AMOLED حالت تاریک را در برنامه های خاص و حتی در سطح سیستم امکان پذیر می کنند. برای صرفه جویی در مصرف انرژی باید این کار را انجام دهید.
 • مهلت زمانی خواب را کاهش دهید. با این کار صفحه نمایش شما زنده و روشن نمی ماند و غیر ضروری است. کوتاهترین مدت زمانی که می توانید انتخاب کنید ۱۵ ثانیه است – که به نظر خوب می رسد.

برنامه های در حال اجرا در پس زمینه

برخی از برنامه ها ، حتی پس از بسته شدن ، در پس زمینه به روز می شوند و باعث می شوند باتری تلفن به سرعت تخلیه شود. اشتباه نخواهد بود اگر آنها را قاتل باتری خاموش بنامید. بنابراین یکی از اصلی ترین کارهایی که باید هنگام تخلیه سریع باتری آندروید خود انجام دهید بستن این برنامه های پس زمینه است.

برای انجام این کار ، ابتدا باید گزینه Developer را فعال کنید. به  تنظیمات> درباره تلفن> شماره ساخت بروید . هفت بار روی «شماره ساخت» ضربه بزنید.

اکنون روی دکمه برگشت کلیک کنید و گزینه Developer را پیدا کنید   سپس روی «اجرای خدمات» ضربه بزنید

در اینجا شما می توانید تمام برنامه ها را در پس زمینه اجرا کنید. باید آنها را ببندید (مجبور کنید) تا از مصرف غیرضروری برق جلوگیری کنید.

GPS ، Wi-Fi و بلوتوث

حتماً مشاهده کرده اید که فعال کردن Wi-Fi ، بلوتوث و GPS (Google Map) باعث می شود باتری تلفن شما خیلی سریع از بین برود. بنابراین اگر می خواهید باتری شما مدت بیشتری کار کند ، بهتر است این ویژگی ها را غیرفعال کنید مگر اینکه واقعاً لازم باشند.

همچنین مهم است که بررسی کنید آیا هیچ برنامه ای از خدمات مکان بی مورد استفاده می کند یا خیر. این را می توانید از طریق  تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی بررسی کنید.  بررسی کنید و دسترسی به همه برنامه هایی را که به سرویس موقعیت مکانی نیاز ندارند ، غیرفعال کنید.

حالت صرفه جویی در مصرف برق را فعال کنید

حالت صرفه جویی در مصرف برق ، تمام خدمات و ویژگی های غیر ضروری دستگاه شما را غیرفعال می کند و بار زیادی را از باتری برمی دارد. صفحه ممکن است به اندازه عادت به نظر نرسد ، اما این امر باعث می شود شارژ باتری بیشتر کار کند. برای فعال کردن این حالت ، به تنظیمات> باتری> صرفه جویی در باتری بروید.

 حالت کمتری

از شارژر اصلی استفاده کنید 

اگرچه تلفن های اندرویدی با یک رابط شارژ جهانی ارائه می شوند ، توصیه می شود تلفن خود را با یک شارژر اصلی شارژ کنید. زیرا یک شارژر تقلبی (اگر مدت زمان طولانی استفاده شود) نه تنها عملکرد باتری را مختل می کند ، بلکه ظرفیت نگه داشتن شارژ را نیز تنگ می کند. شارژر ایده آل شارژی است که ولتاژ خروجی و آمپر آن با انرژی باتری هماهنگ باشد. بنابراین همیشه از شارژر همراه گوشی استفاده کنید. اگر آسیب دیده است ، آن را از مرکز خدمات مجاز مارک خریداری کنید.

برنامه ها و سیستم نرم افزار را به روز کنید 

به روزرسانی برنامه ها و سیستم نرم افزاری خود به جدیدترین نسخه ، به روان سازی عملکرد تلفن کمک می کند. برای به روزرسانی سیستم از طریق تنظیمات> درباره تلفن> به روزرسانی سیستم بررسی کنید. اگر به روزرسانی در دسترس است ، آن را بارگیری و نصب کنید. به همین ترتیب ، ببینید آیا لازم است برنامه های موجود در دستگاه شما به روز شوند. کاربران TECNO ، Itel و Infinix می توانند این کار را از طریق برنامه “Phone Master” انجام دهند.

باتری را جایگزین کنید 

تاریخ انقضا تمام باتری ها اگر بعد از ۲-۳ سال خرید تلفن ، مسئله “مرگ سریع باتری تلفن سریع” ایجاد شود ، ممکن است زمان تعویض باتری فرا رسیده باشد. برای تأیید آن ، وضعیت سلامتی باتری را در هنگام شارژ تلفن بررسی کنید. روی تنظیمات> درباره تلفن> وضعیت باتری کلیک کنید. اگر وضعیت “ضعیف” یا پیام دیگری غیر از “شارژ کردن” را نشان می دهد ، باید دستگاه خود را به یک مرکز خدمات مجاز برده و یک باتری اصلی و مارک دار تهیه کنید.

 

این عادت های بد شارژ کردن را بررسی کنید

نحوه شارژ دستگاه شما برای اطمینان از عملکرد خوب و دوام باتری نقشی اساسی دارد. در اینجا برخی از عادت های بد شارژ وجود دارد که باید از آنها پرهیز کنید تا این مشکلات باتری را از بین ببرید.

 • از شارژ باتری در ۱۰۰٪ کامل خودداری کنید یا آن را کاملاً به ۰٪ تخلیه کنید. طبق گفته کارشناسان باتری ، این امر به روند پیری یک باتری تلفن هوشمند یونی لیتیوم می افزاید.
 • تلفن خود را یک شبه قرار ندهید. در طولانی مدت برای سلامتی باتری مضر است.
 • از استفاده از شارژرهای ارزان قیمت و تقلبی خودداری کنید. هم برای دستگاه و هم برای باتری شما کشنده هستند.
 • شارژدهی باتری را بین ۲۰-۸۰٪ حفظ کنید
 • هنگام استفاده از شارژ تلفن ، از استفاده از آن (تماشای فیلم یا بازی) خودداری کنید. این می تواند باعث گرم شدن بیش از حد تلفن شما شود.
 • همانطور که در بالا ذکر شد ، فقط از یک شارژر اصلی استفاده کنید.
 • از قرار دادن تلفن در محیط گرم یا زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

تهیه و تنظیم بهروز حسن زاده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *